All Sports Schedule

This schedule displays confirmed contests for all sports in the next 30 days.

Printer-friendly list of games for the next 30 days


Wednesday, January 18, 2017

2:00 Boys' Varsity Squash - Berkshire School - H


2:00 Boys' Thirds Squash - Trinity-Pawling School - H


2:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Berkshire School - A


2:30 Boys' Fourths Basketball - Suffield Academy - A


2:30 Girls' Varsity Basketball - Kent School - H


2:30 Girls' Junior Varsity Basketball - Kent School - H


2:30 Boys' Thirds Hockey - Westminster School - H


2:30 Competitive Skiing - Forman School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Avon Old Farms School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Ethel Walker School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Loomis Chaffee School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Salisbury School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Gunnery School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:45 Boys' Varsity Hockey - Loomis Chaffee School - H


2:45 Boys' Junior Varsity Hockey - Loomis Chaffee School - A


3:00 Varsity Wrestling - Choate Rosemary Hall - A


3:00 Varsity Wrestling - Suffield Academy @ Choate - A


4:00 Boys' Varsity Basketball - Berkshire School - A


4:00 Boys' Thirds Basketball - Choate Rosemary Hall - H


4:00 Girls' Varsity Squash - Loomis Chaffee School - H


4:00 Girls' Junior Varsity Squash - Loomis Chaffee School - H


4:30 Girls' Varsity Hockey - Loomis Chaffee School - A


4:45 Girls' Junior Varsity Hockey - Westminster School - A


Friday, January 20, 2017

4:00 Competitive Skiing - BSL Slalom BSL GS SUNDOWN - JV ONLY - A


Saturday, January 21, 2017

2:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Trinity-Pawling School - H


2:30 Boys' Thirds Basketball - Trinity-Pawling School - H


2:30 Boys' Thirds Hockey - Rumsey Hall School - H


2:30 Girls' Thirds Hockey - Rumsey Hall School - A


2:30 Boys' Junior Varsity Squash - Hotchkiss School - A


2:30 Girls' Varsity Squash - Hotchkiss School - H


2:30 Girls' Junior Varsity Squash - Hotchkiss School - H


3:00 Varsity Wrestling - Salisbury School - A


3:00 Varsity Wrestling - Avon Old Farms School @ Salisbury - A


3:00 Varsity Wrestling - Williston Northampton School @ Salisbury - A


3:30 Boys' Varsity Squash - Rye Country Day School - A


4:00 Boys' Varsity Basketball - Trinity-Pawling School - H


4:00 Girls' Varsity Basketball - Loomis Chaffee School - A


4:00 Girls' Junior Varsity Basketball - Loomis Chaffee School - A


4:00 Boys' Thirds Squash - Deerfield Academy - H


4:00 Girls' Thirds Squash - Deerfield Academy - H


4:30 Boys' Junior Varsity Hockey - Salisbury School - H


4:30 Girls' Junior Varsity Hockey - . Junior Falcons U14 Red - H


4:45 Boys' Varsity Hockey - Canterbury School - A


5:00 Girls' Varsity Hockey - Deerfield Academy - A


Sunday, January 22, 2017

2:00 Boys' Varsity Hockey - NMH School - A


Monday, January 23, 2017

4:30 Boys' Varsity Squash - Salisbury School - A


4:30 Boys' Junior Varsity Squash - Salisbury School - H


5:00 Girls' Varsity Hockey - Gunnery School - H


Wednesday, January 25, 2017

2:00 Boys' Varsity Squash - Kent School - H


2:00 Boys' Junior Varsity Squash - Kent School - H


2:30 Boys' Varsity Basketball - Berkshire School - H


2:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Berkshire School - H


2:30 Boys' Thirds Basketball - Hotchkiss School - A


2:30 Boys' Fourths Basketball - Westminster School - A


2:30 Boys' Varsity Hockey - Kent School - A


2:30 Girls' Varsity Hockey - Loomis Chaffee School - H


2:30 Competitive Skiing - Berkshire School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Trinity-Pawling School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Loomis Chaffee School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Suffield Academy BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Competitive Skiing - Berkshire School BSL SLALOM SUNDOWN - A


2:30 Girls' Thirds Squash - Choate Rosemary Hall - A


4:00 Girls' Varsity Basketball - Loomis Chaffee School - H


4:00 Girls' Junior Varsity Basketball - Loomis Chaffee School - H


4:00 Boys' Thirds Hockey - Salisbury School - A


4:00 Boys' Thirds Squash - Canterbury School - A


4:15 Girls' Junior Varsity Hockey - Deerfield Academy - H


4:15 Girls' Varsity Squash - Rye Country Day School - A


4:30 Boys' Junior Varsity Hockey - Kent School - A


4:30 Girls' Junior Varsity Squash - Sacred Heart School - H


Friday, January 27, 2017

5:00 Boys' Varsity Basketball - Canterbury School - H


5:00 Boys' Junior Varsity Basketball - Canterbury School - H


5:00 Girls' Varsity Basketball - Choate Rosemary Hall - A


5:00 Girls' Junior Varsity Basketball - Choate Rosemary Hall - A


Saturday, January 28, 2017

1:45 Girls' Thirds Squash - Kingswood-Oxford School KO JV - A


2:00 Boys' Fourths Basketball - Gunnery School - A


2:00 Boys' Varsity Squash - Brunswick School - H


2:00 Girls' Varsity Squash - Greenwich Academy - H


2:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Trinity-Pawling School - A


2:30 Boys' Thirds Basketball - Canterbury School - H


2:30 Girls' Junior Varsity Basketball - Sacred Heart School - H


2:30 Boys' Junior Varsity Hockey - Trinity-Pawling School - A


2:30 Girls' Junior Varsity Hockey - Kent School - H


2:30 Girls' Thirds Hockey - Millbrook School - A


2:30 Boys' Junior Varsity Squash - Brunswick School - A


2:30 Girls' Junior Varsity Squash - Greenwich Academy - A


2:30 Varsity Wrestling - Williston Northampton School @ Hotchkiss - A


3:00 Varsity Wrestling - Hotchkiss School - A


4:00 Boys' Varsity Basketball - Trinity-Pawling School - A


4:00 Girls' Varsity Basketball - Sacred Heart School - H


4:15 Boys' Varsity Hockey - Trinity-Pawling School - H


4:15 Boys' Thirds Hockey - Trinity-Pawling School - A


7:00 Girls' Varsity Hockey - Kent School - A


Monday, January 30, 2017

5:00 Girls' Varsity Hockey - Canterbury School - A


Wednesday, February 1, 2017

2:00 Boys' Thirds Squash - Berkshire School Berkshire Jv - H


2:00 Girls' Thirds Squash - Berkshire School Berkshire JV - A


2:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Hotchkiss School - H


2:30 Boys' Thirds Basketball - Hopkins School - H


2:30 Girls' Varsity Basketball - Kent School - A


2:30 Girls' Junior Varsity Basketball - Kent School - A


2:30 Boys' Varsity Hockey - Kent School - H


2:30 Boys' Junior Varsity Hockey - Berkshire School - A


2:30 Boys' Thirds Hockey - Canterbury School Canterbury JV - H


2:30 Competitive Skiing - Loomis Chaffee School BSL GS MOHAWK - A


2:30 Competitive Skiing - Gunnery School BSL GS MOHAWK - A


2:30 Competitive Skiing - Trinity-Pawling School BSL GS MOHAWK - A


2:30 Competitive Skiing - Berkshire School BSL GS MOHAWK - A


2:30 Competitive Skiing - Berkshire School BSL GS MOHAWK - A


2:30 Boys' Varsity Squash - Loomis Chaffee School - A


2:30 Boys' Junior Varsity Squash - Loomis Chaffee School - A


2:45 Girls' Thirds Hockey - New Canaan Country School NCCS Varsity - A


3:30 Varsity Wrestling - Forman School - H


3:30 Varsity Wrestling - Hamden Hall Country Day School - H


3:30 Varsity Wrestling - Trinity-Pawling School - H


4:00 Boys' Varsity Basketball - Hotchkiss School - H


4:00 Boys' Fourths Basketball - Forman School - H


4:00 Girls' Varsity Squash - Sacred Heart School - A


4:00 Girls' Junior Varsity Squash - Sacred Heart School - A


4:30 Girls' Varsity Hockey - Williston Northampton School - H


5:45 Girls' Junior Varsity Hockey - . Shoreline Sharks - H


Wednesday, February 8, 2017

2:00 Girls' Varsity Squash - Choate Rosemary Hall - H


2:00 Girls' Junior Varsity Squash - Choate Rosemary Hall - H


2:15 Boys' Thirds Basketball - Berkshire School - H


2:15 Girls' Junior Varsity Basketball - Miss Porter's School - H


2:30 Boys' Varsity Hockey - Salisbury School - H


2:30 Boys' Thirds Hockey - Brunswick School - A


2:30 Boys' Varsity Squash - Choate Rosemary Hall - A


2:30 Boys' Junior Varsity Squash - Choate Rosemary Hall - A


3:00 Girls' Varsity Basketball - Westminster School - A


3:00 Varsity Wrestling - Hopkins School - A


3:45 Boys' Varsity Basketball - Deerfield Academy - H


3:45 Boys' Junior Varsity Basketball - Deerfield Academy - H


4:00 Boys' Thirds Squash - Choate Rosemary Hall - A


4:00 Girls' Thirds Squash - Westover School - H


4:30 Boys' Junior Varsity Hockey - Kent School - H


4:30 Girls' Varsity Hockey - Greenwich Academy - H


Friday, February 10, 2017

4:30 Boys' Fourths Basketball - Avon Old Farms School - A


4:45 Boys' Junior Varsity Basketball - Salisbury School - H


5:00 Boys' Varsity Basketball - Salisbury School - A


TBD Boys' Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Boys' Junior Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Girls' Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Girls' Junior Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


Saturday, February 11, 2017

1:30 Girls' Thirds Hockey - Canterbury School Canterbury JV - A


2:00 Boys' Thirds Hockey - Avon Old Farms School - H


2:00 Boys' Thirds Squash - Salisbury School - H


2:30 Boys' Thirds Basketball - Westminster School - A


2:30 Girls' Varsity Basketball - Hotchkiss School - A


2:30 Girls' Junior Varsity Basketball - Hotchkiss School - A


2:30 Girls' Varsity Hockey - Hotchkiss School - A


2:30 Girls' Junior Varsity Hockey - Hotchkiss School - H


2:30 Girls' Thirds Squash - Miss Porter's School - H


3:30 Boys' Fourths Basketball - Suffield Academy - H


4:30 Boys' Varsity Hockey - Hotchkiss School - A


5:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Avon Old Farms School - A


7:00 Boys' Varsity Basketball - Avon Old Farms School - A


TBD Boys' Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Boys' Junior Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Girls' Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Girls' Junior Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Varsity Wrestling - . Western New Englands - A


Sunday, February 12, 2017

TBD Boys' Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Boys' Junior Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Girls' Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


TBD Girls' Junior Varsity Squash - National Team Championships Location TBA - A


Wednesday, February 15, 2017

2:00 Boys' Junior Varsity Hockey - Gunnery School - A


2:30 Boys' Varsity Basketball - Kent School - A


2:30 Boys' Junior Varsity Basketball - Kent School - A


2:30 Boys' Thirds Basketball - Kent School - H


2:30 Girls' Varsity Hockey - Westminster School - H


2:30 Boys' Junior Varsity Squash - Hopkins School - H


2:30 Girls' Thirds Squash - Millbrook School Millbrook JV - A


3:00 Boys' Thirds Squash - Eaglebrook School - A


3:30 Boys' Varsity Squash - Deerfield Academy - A


3:30 Girls' Varsity Squash - Deerfield Academy - A


4:00 Boys' Varsity Hockey - Deerfield Academy - A


4:15 Girls' Varsity Basketball - Williston Northampton School - A


4:15 Girls' Junior Varsity Basketball - Williston Northampton School - A


4:30 Boys' Thirds Hockey - Hotchkiss School - H


4:30 Girls' Junior Varsity Hockey - Westminster School - H


5:30 Boys' Fourths Basketball - Hebrew High School New England - A


TBD Competitive Skiing - NEPSAC NEPSAC CLASS A @ Sunapee, NH - A


Friday, February 17, 2017

4:00 Competitive Skiing - BSL Slalom BSL SLALOM SUNDOWN - JV ONLY - A


TBD Girls' Varsity Basketball - Tournament NE8 Quarterfinals - H


TBD Varsity Wrestling - New England Tournament - A


THE TAFT SCHOOL  | 110 Woodbury Road | Watertown, Connecticut 06795 | 860-945-7777 | Info@TaftSchool.org